Küçük işletmeler dar bütçelerle çalışır ve reklam için nadiren para ayırır. Bununla ilgili sorun, günümüzün rekabetçi pazarında birçok işletmeye diğerlerine karşı avantaj sağlayan şeyin reklam olmasıdır. Küçük bir işletmeniz varsa, sadece reklamını yapmakla kalmayıp aynı zamanda en önemli öncelik haline getirmeli ve küçük işletmeler için reklamın önemini anlamaya çalışmalısınız.

İş adamı Henry Ford bir keresinde şöyle demişti: “Para biriktirmek için reklam yapmayı bırakan bir adam, zaman kazanmak için saati durduran bir adam gibidir.” Bu yüzden reklamları bir masraf olarak görüntülemek yerine, bir yatırım olarak bakmalısınız.

Hala ikna olmadın mı? Reklama yatırım yapmanız için altı iyi neden keşfetmek için okumaya devam edin.

1. Reklam Anında Geri Bildirim ve İzleme Sağlar
Farklı platformlarda reklam yayınladığınızda, daha fazla telefon görüşmesi veya e-posta alabilir ve bu soruları hangi platformun size aldığını merak edebilirsiniz. Facebook’un Reklam Yöneticisi ve Google Adwords, tek tek kampanyaları izlemenizi sağlar.
Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli bilgilere sahipsiniz:

• Reklamlarınızı ne tür kişiler görüntülür?
• Reklamlarınız ayın hangi saatinde en çok yanıt alıyor?
• İnsanların reklamınızı görüntülemek ve reklama yanıt vermek için en çok hangi cihazları kullandığı

Bu anlık ve tekrarlayan geri bildirim olmadan, reklamlarınızda neyin çalışıp neyin çalışmadığını bilmek zordur. Küçük bir işletme sahibi olarak, muhtemelen bireysel platformları izlemek için zamanınız veya kaynaklarınız yok. Ancak ücretli reklam araçlarıyla tüm bu bilgileri aynı anda alabilir ve reklam stratejilerinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

2. Reklamlar Küçük İşletme Güvenilirliğini Artırır
Reklamlar, tüketicilerinize ve rakiplerinize açık ve güvenilir olduğunuzu ve tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak için markanıza inandığınızı gösterir. Tüketicileri, ekonomiden bağımsız olarak ürünlerinizi veya hizmetlerinizi denemeye çekebilir. Reklam vermek için paranız olması, bir işletme olarak oldukça iyi yaptığınız anlamına gelmez ve bu nedenle size güvenebilirler.

Mükemmel ürün veya hizmetleriniz olabilir, ancak bir marka imajı oluşturmazsanız, tüketicilerin size gelmek ve sadık kalmak için bir neden bulması zor olacaktır. Girişimci Orta Doğu, güçlü bir logonun ve doğru renklerin tüketicinin zihnine unutulmaz bir imaj kazıyacağını tavsiye ediyor. Bu bilinçaltında sattığın şeye inanmalarını sağlayacak.

3. Reklamlar Hedef Müşterilerinize Ulaşmanıza Yardımcı Olur
Ücretli reklamların büyük bir avantaj, Facebook ve Google gibi bazı sitelerin reklamlarınızın hedef pazarınıza ulaşmasını sağlayan algoritmalara sahip olmasıdır.
Örneğin, modaya uygun spor ayakkabı satıyorsanız, reklamlar daha sık genç nüfusa gider.
Tıklama başına ödeme yaptığınızdan, siteler reklamları markanıza ilgi göstermesi muhtemel kişilere göstermek için bir teşvike sahip olacaktır. Bunu, hedef kitlenizin konumu, demografisi ve ilgi alanları gibi zaten sahip oldukları verileri kullanarak gerçekleştirirler. Ayrıca, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi daha önce ilgi gösteren kişilere yeniden pazarlayabilirsiniz.
Hedef kitlenize ulaşmak için reklamlara servet harcamanıza gerek olmadığını görebilirsiniz. Küçük işletmeler de en az büyük işletmeler kadar değerlidir ve ikisini eşitleyen birkaç şeyden biri pazarlamanın ne kadar iyi yapıldığıdır.

4. Reklamcılık, Tüketicilerinizin Güncel Kalmasına Yardımcı Olmak İçin Önemlidir
Yeni bir ürün başlatmak veya tüketicilerinize yeni bilgiler aktarmak istiyorsanız, reklamlar kullanışlı olur. Tüketicinin, işletmenizdeki büyük değişiklikler hakkında, buna göre ayarlama yapması için döngüde olması gerekir.

Tüketicileri şu konuda uyarmak için küçük işletmenizin reklamlarını kullanabilirsiniz:
• Sağladığınız hizmetlerdeki değişiklikler
• Piyasaya sürdüğün yeni bir ürün
• Yarışma
• Yaklaşan etkinlikler
• Bağış kampanyaları
• Satış

Sadık bir müşteri son beş yıldır aldığı bir hizmet için iş yerinize seyahat ettiyse ve ona önceden haber vermeden artık sağlamadığınızı söylerseniz, bu kötü müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bir reklam, tüm tüketicilerinizle aynı anda iletişim kurmanızı sağlar.

5. Reklamcılık, Küçük İşletmenizin Kaliteli Yorumlar Almasına Yardımcı Olur
Çevrimiçi olarak satıcı veya hizmet sağlayıcı arayan kişiler, işletmenin zamanlarına değip değmediğini yargılamak için yorumları kullanır. İyi bir çevrimiçi itibarınız varsa, tüketicilerin cüzdanlarını sizin için açma olasılığı daha yüksektir. Mutlu müşteriler, sizinle çevrimiçi etkileşimde bulunmadıkları sürece sizin hakkında iyi yorumlar yazamaz. Peki yorum yazmaya başlamalarını nasıl elde edersiniz?
İlk önce çevrimiçi varlığınızı oluşturursunuz. Ardından bir reklam oluşturduğunuzda müşteri yorumlarını bu reklamlara dahil etmeyi seçebilirsiniz. Bu şekilde, sadık müşterileriniz işletmeniz hakkında sevdikleri her şey hakkında yazabilir ve biri çok sertse sizi savunabilir.
Yeni tüketiciler reklamlarınızdan işletmeniz hakkında daha fazla şey bilecek ve ayrıca gerçek müşterilerden dürüst yorumlar alacaklar.

Küçük İşletmenizin Reklamını Profesyonel Yardım Alın

Reklamcılık için para ayırmak küçük bir işletme açısından abartılı görünebilir, ancak elde edeceğiniz faydalar bunu değerli kılacaktır. Sadece size daha fazla satış sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işletmeniz için iyi bir itibar yaratmanız için bir fırsattır. Bu durumda, para kazanmak için para harcamanız gerekir.
İşletmenizin çevrimiçi varlığını büyütmek için hangi fırsatların olduğunu merak ediyor musunuz? Bir pazarlama uzmanıyla konuşmak için bugün bize ulaşın.

Hemen Ara!