Instagram reklam kampanyalarınız için kullanabileceğiniz bazı IG reklam türleri şunlardır:

1-Video Reklamları
Instagram videoları 60 saniyeye kadar sürebilir ve kare veya yatay formatta çekilebilir. Eski 15 saniyelik sınırla karşılaştırıldığında, bu, şirketinizi tanıtmak ve tanıtmak için çok daha fazla alan sağlar.
Bununla birlikte, daha kısa videolar genellikle reklamın ilk birkaç saniyesinde markalaşmayı eklerseniz daha etkili olabilir.

2-Hikayeler Reklamları
Çok etkilidirler çünkü insanların zaten meşgul olduğu bir yerdedirler. Instagram Stories, işletmelerin kendi kendini yok eden görsel içerik paylaşarak Instagram’da reklam vermelerini sağlar. Bu tür Instagram reklamlarını çalıştırmak için videoları veya görüntüleri kullanabilirsiniz.
Instagram, Hikayelerinde görünebilecek özellikler geliştirdi. Örneğin, vurgular, biyo ve fotoğraf ızgaranız arasında depolanan Hikayeler satırında sınıflandırılan zamana duyarlı içerik koleksiyonu yapmak için bir kitaplığın rolünü oynar.
Bunun da ayrıca, sınırlı süreli promosyonlar için mükemmel bir seçim olmakla kalmaz, aynı zamanda Hikaye bağlantıları, mağaza konumları, en çok satan ürünler, topluluk gönderileri, geçmiş etkinlikler, tarif fikirleri ve öne çıkan ürünler gibi kaçırdıkları çeşitli bilgiler aracılığıyla yeni takipçilere rehberlik eder.

3-Fotoğraf Reklamları
Bunlar görsel varlıklar açısından yapılması en basit olanlardır, çünkü yalnızca bir görüntü gereklidir. Instagram’da reklam vermek için bir Instagram fotoğraf reklamı kullanırken göz önünde bulundurmamız gereken birkaç şey vardır. İlk olarak, net bir eylem çağrısıyla görsel olarak çekici bir reklam oluşturmanız gerekir. Reklamınız hedef kitlenizle de alakalı olmalıdır.

4-Dönen Reklamlar
Bunlar, kullanıcıların kaydırabileceği 2 ila 10 video ve/veya fotoğraf içerebilir.

5-Collection Reklamları
Koleksiyon reklamları video reklamlara benzer şekilde çalışır. Kullanıcının akışında video olarak görünürler. Bununla birlikte, bir video slayt gösterisi gibi oynatan hareketsiz fotoğraflardan oluşurlar. Instagram koleksiyonu reklamlarınıza ses ve metin eklenebilir.
Instagram Collection reklamları ilgi çekici bir e-ticaret özelliği sunar – Kullanıcılar doğrudan reklamdan satın alabilir. Kullanıcılar reklamı tıkladığında bir Instagram Anında Deneyim Mağazası’na yönlendirilir.

6-IGTV Reklamları
IGTV olarak da bilinen Instagram TV bir süredir var. İçerik üreticiler ve işletmeler için daha yaratıcı bir kullanımla daha önemli hale büyüyor. Kitlenize daha yakın olmanızı ve daha fazla yeni kişi tarafından keşfedilmenizi sağlar. Bu nedenle, Instagram reklamcılık sürecinde size çok yardımcı olabilir.

Hemen Ara!