1. Reklam stratejinizi gözden geçirin.

Büyük şair Maya Angelou’nun dediği gibi, “Nerede olduğunuzu bilmeden nereye gittiğinizi gerçekten bilemezsiniz.”

Facebook ve Instagram pazarlamacıları için bu, geçen yılki reklamcılık stratejinize derinlemesine bakmanın ve neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamanın zamanı olduğu anlamına gelir.

En iyi performans gösteren kampanyalarınızı en düşük performans gösteren kampanyalarınızla karşılaştırın. Düşük performanslı kampanyalarınızın başarısını artırmak için ne gibi değişiklikler yapabilirsiniz? Bazılarının üzerine havlu atıp atma zamanı geldi mi? 2022’de Facebook ve
Instagram reklam stratejinize rehberlik etmek için en iyi performans gösteren kampanyalarınızdan başka hangi öğrenmeleri kullanabilirsiniz?

2. Hedeflemenizi daraltın.

İOS 14’ün başlatılmasını yıkıcı olarak adlandırmak yetersiz bir ifade olacaktır. Yaklaşık altı ay #AppleGate uzmanlar, her dört kişiden sadece birinin izlemeyi tercih ettiğini buldu. 2022’ye bu sınırlamaları oluşturan ve kampanyalarınızı başarı için optimize eden hedefleme kriterleriyle girmeniz önemlidir.

Detaylı Hedef Kitleler: Konumunuz, ilgi alanlarınız, davranışlarınız ve demografik hedeflemenizde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğini yeniden değerlendirir. Yeni bir müşteri demografisini hedefleyen yeni bir kampanya veya ürün serisi başlattınız mı?
Güncellenmiş hedef kitle hedeflemesi ile farkındalığı genişletin ve bu müşterilere ulaşın.

Özel Hedef Kitleler: Facebook pikselini yüklediğiniz sürece, Facebook Etkinlik Yöneticisi’nde tanımladığınız dönüşüm etkinliklerine (sepete bir şey ekleme gibi) web siteniz veya uygulamanız için özel hedef kitleler oluşturmaya devam edebilirsiniz. Bu kişiler için yeniden pazarlama kampanyaları oluşturun. Ayrıca, insanların Facebook veya Instagram Shopping üzerinden yaptıkları alışverişler gibi Facebook platformundaki etkinliklerine göre özel kitleler oluşturabilirsiniz.

Benzer Kitleler: Bazı benzer kitleler kullanımdan kaldırılmış olsa da, müşteri kitlelerinizden birine, Facebook sayfası takipçilerinize veya web sitenizden satın alanlara (piksel yüklü olduğu sürece) göre benzer kitleler oluşturabilirsiniz.

3. Yeni reklam biçimlerinden yararlanın.

Facebook ve Instagram sürekli olarak yeni reklam biçimleri başlatıyor. Yeni yıl, bunları tanımak ve hangilerinin kampanyalarınız için yararlı olabileceğini düşünmek için harika bir zaman.

Görsel reklamlarda ürünlerinizi vurgulayın
Instagram Stories reklamlarıyla bağlanma ve dönüştürme
Video reklamlarıyla ürünlerinizi çalışırken gösterin
Carousel reklamlarıyla birden fazla ürünü sergileyin
Video anket reklamıyla etkileşimi teşvik edin
Dinamik Facebook reklamlarıyla yeniden hedefleme

2022’de Facebook ve Instagram’daki başarınıza başarı katın!

Facebook reklamcılığının daha fazla müşteriye ulaşmak ve onları dönüştürmeye ikna etmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olduğunu inkar etmek mümkün değildir. Facebook reklamlarını neden sevdiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin veya reklam stratejinizi tanımlamaya yardımcı olmak için bugün bizimle iletişime geçin.

Hemen Ara!